Vitlök

613010
À-pris: 42,90 kr = 1 st
Förp.pris: 428,96 kr = 10*1 st
Jmf.pris: 42,90 kr/st
Förp. 10*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-29.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Näringsvärde:

Energi 663kJ/158kcal, Protein 6.4 g, Kolhydrat 31.5 g, Fett 0.5 g, Kostfiber 1.5 g, Tiamin 0.2 mg, Riboflavin 0.11 mg, Niacin 0.7 mg, Vitamin C 31 mg, Kalium 400 mg, Kalcium 181 mg, Fosfor 153 mg, Järn 1.7 mg

Förvaring:

Bör förvaras torrt och kallt. Om du inte har något passande utrymme och bara ska förvara löken under en kortare tid, låt den ligga framme i rumstemperatur. En vitlöksfläta att hänga på väggen är dekorativt. Löken kan dock torka om den får hänga för länge.

Varumärke:

Frukt & Grönsaker

Varukategori:

Färska grönsaker

Leverantör:

Grönsakshallen i Aneby AB

Lev art nr:

1

Bruttovikt:

0.4 kg/st  4 kg/förp

Liknande produkter
Bananer
Grönsakshallen i Aneby AB
Bananer
610200    Lager: -61

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;