Svart Vinbärsgelé Önos

64350
Förp.pris: 155,12 kr
Jmf.pris: 91,25 kr/kg
Förp. 1*1,7 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-05 och den 2024-07-09 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Svart vinbärsgelé passar lika bra till maten som i maten. Genom att alltid använda de bästa råvarorna kan vi stolt säga att vi vet hur kvalitet ska smaka. Tillagad i Tollarp i Skåne. 1,7 kg.

Taggar:
Ingredienser:

Socker, svart vinbärsjuice, vatten, förtjockningsmedel (pektin), syra (citronsyra), konserveringsmedel (kaliumsorbat). 100 g gelé innehåller 47 g juice.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 881 kJ
Energi 211 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 51 g
- Varav sockerarter 51 g
Protein 0.6 g
Salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Gele

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454064350

EAN hel förp:

7310770643509

EAN hel pall:

7310779643500

Bruttovikt:

1.77 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;