Jordgubbssylt portion Önos

24405
Förp.pris: 262,08 kr
Jmf.pris: 109,20 kr/kg (5,47 kr/st)
Förp. 1*48x50gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-05 och den 2024-07-09 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Jordgubbssylt i praktisk portionsförpackning tillagad på söta jordgubbar ger en härligt fyllig smak. Tillagad i Tollarp i Skåne.

Taggar:
Ingredienser:

Socker, jordgubbar, vatten, förtjockningsmedel (pektin), syra (citronsyra) och konserveringsmedel (kaliumsorbat). 100 g sylt innehåller 35 g jordgubbar.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 700 kJ
Energi 170 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 41 g
- Varav sockerarter 40 g
Protein 0 g
Salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C
Förvara öppnad förpackning kallt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Sylt

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454024405

EAN hel förp:

7310770244058

EAN hel pall:

7310779244059

Bruttovikt:

2.72 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Apelsinmarmelad Gunilla Önos
Orkla Foods Sverige AB
Apelsinmarmelad Gunilla Önos
177153    Lager: 46
Apelsinmarmelad portion Önos
Orkla Foods Sverige AB
Apelsinmarmelad portion Önos
10201    Lager: 7
Apelsinmarmelad Önos
Orkla Foods Sverige AB
Apelsinmarmelad Önos
10533    Lager: 9
Aprikosmarmelad Önos
Orkla Foods Sverige AB
Aprikosmarmelad Önos
11131    Lager: 7
Hallonsylt Önos
Orkla Foods Sverige AB
Hallonsylt Önos
22080    Lager: 13
Jordgubbssylt Önos
Orkla Foods Sverige AB
Jordgubbssylt Önos
23080    Lager: 16

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;