Apelsinmarmelad Gunilla Önos

177153
À-pris: 41,55 kr = 450 gr
Förp.pris: 332,42 kr = 8*450 gr
Jmf.pris: 92,34 kr/kg
Förp. 8*450 gr
Lager: 46 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

ÖNOS Gunillas klassiska Apelsinmarmelad. Från lilla Tollarp i Skåne har vi i över 100 år tillagat livsmedelsprodukter av bästa kvalitet. Vi kompromissar aldrig på tillagningsmetoder eller recept när vi producerar vår sylt. Genom att alltid använda de bästa råvarorna kan vi stolt säga att vi vet hur kvalitet ska smaka.

Ingredienser:

Socker, apelsiner, förtjockningsmedel (pektin) och syra (citronsyra). 100 G MARMELAD INNEHÅLLER 31 G APELSINER.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1150 kJ
Energi 270 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 66 g
varav sockerarter 64 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Marmelad

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454000452

EAN del förp:

73104711

EAN hel förp:

7310431004526

EAN hel pall:

7310779004523

Bruttovikt:

0.74 kg/st  5.92 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Apelsinmarmelad portion Önos
Orkla Foods Sverige AB
Apelsinmarmelad portion Önos
10201    Lager: 7
Apelsinmarmelad Önos
Orkla Foods Sverige AB
Apelsinmarmelad Önos
10533    Lager: 7
Aprikosmarmelad Önos
Orkla Foods Sverige AB
Aprikosmarmelad Önos
11131    Lager: 7
Hallonsylt Önos
Orkla Foods Sverige AB
Hallonsylt Önos
22080    Lager: 1
Jordgubbssylt portion Önos
Orkla Foods Sverige AB
Jordgubbssylt portion Önos
24405    Lager: -1
Jordgubbssylt Önos
Orkla Foods Sverige AB
Jordgubbssylt Önos
23080    Lager: 14

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;