Sterisol ULTRA Flytande tvål Oparfymerad

531815
À-pris: 95,25 kr = 700 ml
Förp.pris: 1.143,00 kr = 12*700 ml
Jmf.pris: 136,07 kr/lit
Förp. 12*700 ml
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-04.
Köp »
Beskrivning:

ULTRA flytande tvål är ett perfekt val för alla miljöer och fungerar väl även med hårt vatten och vid låga temperaturer.
ULTRA är också lämplig som oparfymerat hårshampoo och som duschtvål. Den är ett perfekt val för hälsovården och livsmedelsindustrin och den ska användas på våt hud. Tvätteffekten – för industriell användning - förstärks dock när den används på torra händer.

Egenskaper
En syntetisk, mycket mild flytande tvål utvecklad för personer med känslig hud.
Produkten är skonsam tack vare att:
• Inga konserveringsämnen ingår
• Ingen parfym ingår
• Inga färgämnen ingår
• pH ca 5,5

Miljö
Miljömärkt med Svanen. Nedbrytbara råmaterial. Låg förpackningsvikt. En 700 ml påse innehåller 11 gram plast material vilket skall jämföras med 70 gram för en traditionell flaska. Med en tömningsgrad på ca 99% reduceras avfall.

Gör så här!
1. Fukta händerna med ljummet vatten. Låt vattnet rinna.
2. Ta en dos tvål och massera händerna så att tvålen skummar.
3. Skölj av tvålen ordentligt så att det inte blir kvar några tvålrester.
4. Torka dig med engångstorkpapper. En textilhandduk är en riktig smittspridare.
5. Stäng av kranen med torkpappret. Använd gärna en handkräm efter tvätten om du har torr hud.


Varumärke:

Sterisol

Varukategori:

Tvål flytande

Leverantör:

Packoplock Scandinavia AB

Lev art nr:

510260

EAN del förp:

7392173048150

Bruttovikt:

0.8 kg/st  9.6 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;