Pillivuyt Tål Frys Pillivuyt Tål Gas Pillivuyt Tål Grill Pillivuyt Tål Keramikhäll Pillivuyt Tål Maskindisk Pillivuyt Tål Mikro Pillivuyt Tål Ugn
Rek. pris 1.199,00

Stekfat djupt vit 44 cm Pillivuyt

220244
Förp.pris: 908,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-03.
Köp »
Beskrivning:

Elegant och djupt stekfat som kan användas i ugnen och på grillen såväl som till servering.

Stekfat djupt vit - 44 cm
Producent: Pillivuyt
Färg: vit
Material: ugnsfast porslin
Längd: 44 cm
Bredd: 26 cm
Form: djupt
Garanti: livslång bruksgaranti, 2 års porslinsgaranti

Från ugn till bord
Pillivuyts fat och formar presenterar maten på vackrast tänkbara sätt och skapar en fulländad kulinarisk upplevelse från ugn till bord. Porslinet är inte bara mycket slag- och stöttåligt. Pillivuyts ugnsfasta porslin tål även snabba temperaturväxlingar från -30 °C till +350 °C – ett fat som har legat i frysen kan ställas direkt in i en varm ugn.

Du kan därför utan problem förbereda pajer, lasagne eller liknande och frysa in fatet, för att sedan ställa in det i den uppvärmda ugnen när det passar dig. Porslinets unika egenskaper är ett resultat av den speciella porslinsmassan och den extremt höga temperaturen vid bränningen.

Dessutom absorberar och fördelar Pillivuyts porslin värmen på ett optimalt sätt – maten håller sig därför varm långt efter att den har tagits ut ur ugnen.


Varumärke:

Pillivuyt

Varukategori:

Fat

Leverantör:

F&H Group of Scandinavia AB

Lev art nr:

220244

EAN hel förp:

3050910234290

Bruttovikt:

3.4 kg/förp

Volym:

0.011  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;