Schweppes Premium Mixers Tonic Water

2304610
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-29.
Köp »
OBS! Glasflaskor. Levereras till företag men privatpersoner måste hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

En tonic för konnässörer som är på jakt efter en ny smakupplevelse. Rosépeppar ger drinken en vågad udd som förstärker smakerna i aromatiska ginsorter, och pepparn ger drinken en mild, rebellisk skärpa. Tillverkad av ingredienser med naturligt ursprung.

Ingredienser:

Ingredienser: Vatten, socker, kolsyra, syra: citronsyra (E330), naturlig limearom och andra naturliga aromer, arom: kinin

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 158 kJ
Energi 37 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 8.8 g
varav sockerarter 8.8 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.03 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/5°C

Ursprungsland:

Spanien

Varumärke:

Schweppes

Konsumentkontakt:

Spendrups Bryggeri AB

Postadress:

Box 3006, 143 03 VÅRBY

Besöksadress:

Vårby allé 39, 143 03 VÅRBY

Telefon:

020-78 98 51

Hemsida:

www.spendrups.se

E-post:

konsumentkontakt@spendrups.se

Varukategori:

Kolsyrat vatten glasflaska

Leverantör:

Spendrups Bryggeri AB

Lev art nr:

2304610

EAN del förp:

8414100362043

EAN hel förp:

8414100961628

Bruttovikt:

5.17 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Briska Päroncider Alkoholfri 0,5%
1718111    Lager: 2
Champis glas Spendrups
1300300    Lager: 4
Cola läsk glas Alla Tiders Åbro
19690    Lager: 11
Hallonsoda glas Alla Tiders Åbro
19682    Lager: 4
Hwila Naturell vatten glas Åbro
19223    Lager: 5
Somersby Pear Alkoholfri 0,0%
20130    Lager: -1
Vichy vatten glas Spendrups
1202100    Lager: 10

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88