Sagaform Diskmaskinsäker
Rek. pris 249,00

Saga Tumbler 2-pack Sagaform

5018268
À-pris: 174,38 kr = 2 st
Förp.pris: 1.046,25 kr = 6*2 st
Jmf.pris: 87,19 kr/st
Förp. 6*2 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-29.
Köp »
Beskrivning:

Saga tumbler dricksglas tillhör Sagaforms klassiska glasserie Saga och består av vinglas, champagneglas, champagnecoupe, dricksglas och en karaff som samtliga tar en självklar plats i köksskåpet. Med sina karakteristiska ränder, som följer seriens alla delar på ett eller annat sätt, sticker den ut men smälter också in. Saga passar perfekt till morgonjuicen eller mjölken till pannkakorna men har också kraft och styrka att lyfta en festdukning till något alldeles extra. Saga kan med fördel blandas med det du redan har hemma och är en perfekt present och en önskvärd serie att samla på. Ett svenskt original helt enkelt.

• Material: Glas
• Mått: 7x7x9 cm
• Volym: 23 cl
• Skötselråd: Tål maskindisk


Varumärke:

Sagaform

Varukategori:

Dricksglas

Leverantör:

Sagaform AB

Lev art nr:

5018268

EAN del förp:

7394150182680

EAN hel förp:

17394150182687

EAN hel pall:

27394150182684

Bruttovikt:

0.34 kg/st  2.04 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.006  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;