Risifrutti Jordgubb Original

77162
Förp.pris: 185,25 kr
Jmf.pris: 88,21 kr/kg (15,43 kr/st)
Förp. 1*12x175g
Denna vara finns inte i lager för tillfället men vi har beställt 2 st, så beställer du idag före kl. 15:00 så beräknar vi att Du kan hämta ut Ditt paket hos DB Schenkers ombud i butik den 2024-06-28.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

RISIFRUTTI är det svenska originalmellanmålet som smakar gott och ger positiv energi! Risifrutti är ett enkelt och mättande mellanmål med en bas av naturliga ingredienser från mjölk, grädde, ris, frukt & bär. Produkten innehåller svensk mjölk och grädde och tillverkas i Örebro. Risifrutti Original Jordgubb är konsumenternas ständiga favorit. Den innehåller en krämig risgröt med smak av vanilj och en frisk bärsås gjord på jordgubbar.

Ingredienser:

INGREDIENSER: MJÖLK/MÆLK, vatten/vand, ris (8,5%), jordgubbar/jordbær (7%), socker (6,7%), GRÄDDE/FLØDE, fläderbärs/hyldebærjuice, förtjockningsmedel/fortykningsmiddel (pektin, karragenan), naturliga aromer (bl.a. vanillin), salt, syra (citronsyra).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 470 kJ
Energi 112 kcal
Fett 3.4 g
- Varav mättat fett 2.6 g
Kolhydrat 17 g
- Varav sockerarter 10 g
Protein 3.1 g
Salt (SALTEQ) 0.15 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C
Kylvara: Förvaras vid högst +8ºC.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Risifrutti

Varukategori:

Mellanmål

Lev art nr:

77162

EAN del förp:

7310090771623

EAN hel förp:

7310091771622

EAN hel pall:

7310099771624

Bruttovikt:

2.34 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;