ProPud Pudding Chocolate NJIE

521010
Förp.pris: 241,92 kr
Jmf.pris: 100,80 kr/kg (20,16 kr/st)
Förp. 1*12x200g
Lager: 6 förp.
Köp »
Beskrivning:

Lätt & krämig med äkta kakao som ger fyllig chokladsmak och god eftersmak. Mild sötma, laktosfri och helt utan tillsatt socker. Perfekt som nyttigt mellanmål. Sked medföljer i locket.

Ingredienser:

Pasteurised MILK, MILK protein, fat-reduced cocoa (1,8%), stabilisers (cellulose gum, carrageenan), antioxidants (sodium phosphates), sweeteners (acesulfame K, steviol glycosides from stevia), flavouring, lactase. Contains naturally occurring sugars

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 315 kJ
Energi 75 kcal
Fett 1.5 g
varav mättat fett 1.0 g
Kolhydrat 4.8 g
varav sockerarter 4.5 g
Protein 10 g
Motsvarande salt 0.30 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/5°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

ProPud®

Konsumentkontakt:

NJIE

Postadress:

Box 7306, 402 36 GÖTEBORG

Telefon:

031-380 20 90

Hemsida:

www.njie.se

Varukategori:

Mellanmål

Leverantör:

NJIE Foods AB

Lev art nr:

1010

EAN del förp:

73143611

EAN hel förp:

37350068291013

EAN hel pall:

47350068291010

Bruttovikt:

2.67 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;