ProPud Chocolate Mousse NJIE

521125
Kampanj!
-18%
Förp.pris: 198,79 kr
(Tidigare pris: 198,79)
Jmf.pris: 94,66 kr/kg (16,57 kr/st)
(Tidigare jmf.pris: 94,66 kr/kg)
Förp. 1*12x175g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-05-28.
Kampanjinfo » Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

ProPud Chocolate Mousse - en krämig och god mousse med chokladsmak. Utan tillsatt socker, laktosfri och med 20 g protein per burk.

Ingredienser:

Skimmed MILK, MILK protein, CREAM, fat-reduced cocoa powder (2,1%), gelatine (bovine), sweeteners (acesulfame K, steviol glycosides from stevia), flavour, stabilizers (sodium phosphates, sodium carbonates), thickeners (guar gum, carrageenan), lactase.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 346 kJ
Energi 82 kcal
Fett 1.6 g
varav mättat fett 1.0 g
Kolhydrat 5.1 g
varav sockerarter 4.8 g
Protein 11.6 g
Motsvarande salt 0.36 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/5°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

ProPud®

Konsumentkontakt:

NJIE

Postadress:

Box 7306, 402 36 GÖTEBORG

Telefon:

031-380 20 90

Hemsida:

www.njie.se

Varukategori:

Functional Foods

Leverantör:

NJIE Foods AB

Lev art nr:

1125

EAN del förp:

7350068295218

EAN hel förp:

17350068295215

Bruttovikt:

2.32 kg/förp

Volym:

0.009  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;