+ pant 34,00 kr/förp

Påskmust Original glas Nygårda

19191
Säsongsvara påsk
Beställningsbar senare
OBS! Glasflaskor. Levereras till företag men privatpersoner måste hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Nygårdas Påskmust baserar sig på ett originalrecept från 1910 och smakar som en must ska smaka. Med en perfekt balans mellan sötma, kryddor och härligt skum är den en given favorit på påskbordet – för såväl stora som små.

Taggar:
Läsk   
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, socker, färgämne E150c, naturlig humle- och maltarom (från KORN), surhetsreglerande medel citronsyra, kryddextrakt, aromämnen, konserveringsmedel E211.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 160 kJ
Energi 40 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 9.70 g
varav sockerarter 9.50 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Nygårda Spendrups

Konsumentkontakt:

Spendrups Bryggeri AB

Postadress:

Box 3006, 143 03 VÅRBY

Besöksadress:

Vårby allé 39, 143 03 VÅRBY

Telefon:

020-78 98 51

Hemsida:

www.spendrups.se

E-post:

konsumentkontakt@spendrups.se

Varukategori:

Kolsyrad läsk glasflaska

Leverantör:

Spendrups Bryggeri AB

Lev art nr:

1305000

EAN del förp:

7310400010701

EAN hel förp:

7310400010701

EAN hel pall:

7310408010703

Bruttovikt:

13.98 kg/förp

Volym:

0.025  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Briska Päroncider Alkoholfri 0,5%
1718111    Lager: 2
Champis glas Spendrups
1300300    Lager: 4
Cola läsk glas Alla Tiders Åbro
19690    Lager: 11
Hallonsoda glas Alla Tiders Åbro
19682    Lager: 4
Hwila Naturell vatten glas Åbro
19223    Lager: 5
Somersby Pear Alkoholfri 0,0%
20130    Lager: -1
Vichy vatten glas Spendrups
1202100    Lager: 10

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88