Paprika röd

610102
À-pris: 85,12 kr = 1 kg
Förp.pris: 425,60 kr = 5*1 kg
Jmf.pris: 85,12 kr/kg
Förp. 5*1 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-22.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Näringsvärde:

Energi 115kJ/27kcal, Protein 1.1 g, Kolhydrat 5.2 g, Fett 0.2 g, Kostfiber 1.9 g, Tiamin 0.05 mg, Riboflavin 0.09 mg, Niacin 0.9 mg, Vitamin C 200 mg, Kalium 218 mg, Kalcium 6 mg, Fosfor 24 mg, Järn 0.39 mg

Förvaring:

Lägg paprika i svalskåp eller annat svalt utrymme, eftersom den är känslig för kyla. En plastpåse skyddar mot uttorkning. Alstrar etylen.

Varumärke:

Frukt & Grönsaker

Varukategori:

Färska grönsaker

Leverantör:

Grönsakshallen i Aneby AB

Lev art nr:

1605

Bruttovikt:

1 kg/st  5 kg/förp

Liknande produkter
Bananer
Grönsakshallen i Aneby AB
Bananer
610200    Lager: -137

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;