Pillivuyt Tål Frys Pillivuyt Tål Gas Pillivuyt Tål Grill Pillivuyt Tål Keramikhäll Pillivuyt Tål Maskindisk Pillivuyt Tål Mikro Pillivuyt Tål Ugn
Rek. pris 469,00

Pajform nr. 8 vit 25 cm Pillivuyt

280325
À-pris: 305,63 kr = 1 st
Förp.pris: 611,25 kr = 2*1 st
Förp. 2*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-01.
Köp »
Beskrivning:

Pajform i originalutformning med vågig kant och platt botten. Formen har en diameter på 25 cm.

Pajform nr. 8 vit - 25 cm
Producent: Pillivuyt
Färg: vit
Material: ugnsfast porslin
Höjd: 3,7 cm
Diameter: 25 cm
Form: nr. 8
Garanti: livslång bruksgaranti, 2 års porslinsgaranti

Från ugn till bord
Porslinet är inte bara mycket slag- och stöttåligt. Pillivuyts ugnsfasta produkter tål också snabba temperaturväxlingar från -30 °C til +350 °C – så att du kan ta ut fatet ur frysen och ställa det direkt in i en varm ugn.

Du kan därför utan problem förbereda en paj, en lasagne eller annat och frysa ner fatet, för att sedan ställa in det i den uppvärmda ugnen när helst det passar dig. Porslinets unika egenskaper är resultatet av den speciella porslinsmassan och den extremt höga temperaturen vid bränningen.

Dessutom absorberar och fördelar Pillivuyts porslin värmen på ett optimalt sätt – maten förblir därför varm långt efter att den har tagits ut ur ugnen.


Varumärke:

Pillivuyt

Varukategori:

Form

Leverantör:

F&H Group of Scandinavia AB

Lev art nr:

280325

EAN hel förp:

3050910001236

Bruttovikt:

1.04 kg/st  2.08 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.008  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;