100% CO2 compensated EU-ekologiskt lövet Fairtrade

OneCup Espresso The Proud One Arvid Nordquist

474606
À-pris: 69,55 kr = 16 st
Förp.pris: 417,31 kr = 6*16 st
Jmf.pris: 4,35 kr/st (511,41 kr/kg)
Förp. 6*16 st
Lager: 375 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

THE PROUD ONE - ESPRESSO ONE CUP KAFFEKAPSLAR ARVID NORDQUIST
Arvid Nordquist The Proud One består till 100% av finaste ekologiska Arabicabönor som även är certifierade enligt internationella Fairtrade-kriterier. En kraftfull espresso med fyllig och nyansrik karaktär. En lång generös eftersmak med viss sötma. Perfekt att blanda med mjölk.

Arvid Nordquist OneCup är en serie premiumkapslar av högsta kvalité. Aromrik och generöst sortiment av ekologiska och Faitrade certifierade kapslar som dessutom är 100 % klimatkompenserade. Grunden till smaken i din kopp läggs i valet av råvaror – därför väljer vi att samarbeta med kaffefarmer och samarbetspartners som delar vår syn på kvalitet.

Taggar:
Ingredienser:

Espressokaffe (100% Arabicabönor)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Arvid Nordquist OneCup

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

4606

EAN del förp:

7310760046068

EAN hel förp:

17310760046065

EAN hel pall:

37310760046069

Bruttovikt:

0.17 kg/st  1.02 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.006  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;