Dolce Gusto Chococino Nescafé

12367419
À-pris: 59,14 kr = 8+8 st
Förp.pris: 177,41 kr = 3*8+8 st
Jmf.pris: 7,39 kr/st (231,00 kr/kg)
Förp. 3*8+8 st
Lager: 13 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Prova ljuvliga NESCAFÉ® Dolce Gusto® Chococino. Det här är inte som en vanlig varm choklad. Chococino har en intensiv chokladsmak med toner av vanilj som avrundas av ett krämigt och chokladsmakande skum.

NESCAFÉ® Dolce Gusto® Chococino består av två kapslar: en kapsel med ren premiumchoklad och en kapsel med mjölk.

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: HELMJÖLKSPULVER (89,7%), socker (10%), emulgeringsmedel (SOJALECITIN). Chokladpulver (98%), (socker, kakao), emulgeringsmedel (SOJALECITIN), naturlig arom, kanel. KAN INNEHÅLLA MJÖLK. Minst 32% kakao.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1872 kJ
Energi 441 kcal
Fett 16 g
varav mättat fett 9.60 g
Kolhydrat 55.60 g
varav sockerarter 53.90 g
Fiber 4.60 g
Protein 14.40 g
Motsvarande salt 0.40 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Spanien

Varumärke:

Nescafé Dolce Gusto

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12367419

EAN del förp:

7613035690639

EAN hel förp:

7613035690646

Bruttovikt:

0.36 kg/st  1.08 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.006  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;