Lättmargarin Omega 3 100% Växtbaserad Becel

105261
À-pris: 38,75 kr = 600 g
Förp.pris: 465,02 kr = 12*600 g
Jmf.pris: 64,59 kr/kg
Förp. 12*600 g
Lager: 20 innerförp.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Få en hälsoboost av Becel, med Omega 3 från växtriket. Becel är ett lätt smörgåsmargarin som är gjord på solros-, linfrö- och rapsolja och som har en hälsosam fettsammansättning med hög andel omättat fett. Mjölkfri, vegansk och nyckelhålsmärkt. Klimatsmart val.

Taggar:
Ingredienser:

Vatten, vegetabilisk olja (solros 18%, linfrö 8%, raps 4%, palm#), modifierad stärkelse, salt 1%, kaliumklorid, emulgeringsmedel (mono- och diglycerider från vegetabiliska fettsyror, solroslecitin), konserveringsmedel (kaliumsorbat), syra (citronsyra), naturlig arom, A- och D2-vitamin. #Spårbar och hållbart certifierad palmolja.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1430 kJ
Energi 340 kcal
Fett 38 g
- Varav mättat fett 8.7 g
- Varav fleromättat fett 18 g
- Varav enkelomättat fett 11 g
Kolhydrat 1.1 g
- Varav sockerarter 0.5 g
Protein 0 g
Salt 1 g
Vitamin D 20 µg
Vitamin A 800 µg
Vitamin E 12 mg

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/4°C
Källsorteras: Bytta/lock som hårdplast. Oblat som metall.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Becel

Varukategori:

Smörgåsmargarin

Lev art nr:

F05261

EAN del förp:

8719200052543

EAN hel förp:

8719200052611

EAN hel pall:

8719200052789

Bruttovikt:

0.65 kg/st  7.8 kg/förp

Volym:

0.031  m3/st,  0.372  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;