Rek. pris 579,00

Kulan termoskanna frostad vit 0,94 L Alfi

115012094
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-22.
Köp »
Beskrivning:

Den klassiska Kulan-kannan formgavs 1985 av Ole Palsby som döpte den till Modern Classic No. 1. Kulan-kannan är världens mest sålda termoskanna. Den har vunnit åtskilliga priser och har visats på Museum of Modern Art (MOMA) i New York. Idag framstår den runda klassikern som lika elegant, modern och estetiskt tilltalande som när den formgavs för mer än 30 år sedan.

Kannan håller innehållet kallt/varmt under lång tid tack vare att klotet är den geometriska form som har störst volym i relation till ytan. AlfiDur-insats med dubbla väggar som verkar isolerande och härdat vakuum-glas.

Praktiskt skruvlock.
Håller vätskor varma i 12 timmar och kalla i 24 timmar.
Tillverkad i Tyskland.

Material: Plast
Innehåll: 0,94 liter
Färg: Frost vit


Garanti:

24 månader

Varumärke:

Alfi

Varukategori:

Termos

Leverantör:

F&H Group of Scandinavia AB

Lev art nr:

0115012094

EAN del förp:

4002458457326

Bruttovikt:

0.67 kg/st  2.68 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st,  0.024  m3/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88