Kassler benfri vacad onätad Dafgårds

115053
Förp.pris: 843,49 kr
Jmf.pris: 117,15 kr/kg
Förp. 1*6x1,2kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-25.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Krögarkassler i bit benfri.
En god varmrökt kassler i mindre bit.

Ingredienser:

Griskött*(89%), rökarom. Lake beredd av: Vatten, potatisstärkelse, koksalt, druvsocker, antioxidationsmedel ( E325, E316), konserveringsmedel (E250), stabiliseringsmedel E451. *Ursprung: EU.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 500 kJ
Energi 120 kcal
Fett 5.4 g
- Varav mättat fett 2.4 g
Kolhydrat 0.5 g
- Varav sockerarter 0.3 g
Protein 18 g
Salt (SALTEQ) 1.7 g
Fiber 0 g

Serveringstips:

Skiva kasslern och lägg i form. Gör ett kryddsmör av smör, persilja, purjolök, salvia, grovmalen svartpeppar och honung.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Chark färskvara kyl

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

5075

EAN del förp:

2302507500006

EAN hel förp:

97310960050752

EAN hel pall:

37310960050750

Bruttovikt:

7.2 kg/förp

Volym:

0.017  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Extra Varmkorv konserv Scan
249310    Lager: 78
Bullens Pilsnerkorv Scan
HKScan Sweden AB
Bullens Pilsnerkorv Scan
733291    Lager: 9

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;