Kärleksmumstårta 14 bit Delicato

161186
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-04-30.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Klassikern Kärleksmums - nu som tårta! Mjuk chokladkaka täckt med len mockaglasyr och kokos.

Taggar:
Ingredienser:

Socker, vegetabilisk olja (palm, shea, kokos, raps), ÄGG, VETEMJÖL, kakaopulver, stärkelse, kokosflingor, salt, bakpulver (E450, E500), färgämne (sockerkulör), arom (bl.a. mocka), emulgeringsmedel (solroslecitin, vegetabilisk E471), konserveringsmedel (kaliumsorbat). Kan innehålla spår av MANDEL, HASSELNÖTTER och MJÖLK.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1950 kJ
Energi 460 kcal
Fett 27 g
- Varav mättat fett 15 g
Kolhydrat 50 g
- Varav sockerarter 35 g
Protein 4.7 g
Salt (SALTEQ) 0.7 g

Allergiinfo:

Kan innehålla: Nötter
Kan innehålla: Mjölk
Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Ägg

Kan innehålla:
Produkten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/-20°C
Djupfryst -18°C eller kallare, efter upptining 49 dagar i kyl +8°C.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Delicato

Konsumentkontakt:

Delicato bakverk AB

Telefon:

08-603 33 00

Hemsida:

www.delicato.se

E-post:

info@delicato.se

Varukategori:

Tårta

Leverantör:

Delicato bakverk AB

Lev art nr:

1186

EAN del förp:

7315360010419

EAN hel förp:

7315360050415

EAN hel pall:

27315360010413

Bruttovikt:

0.94 kg/st  3.76 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88