Gurka ofilmad

610062
À-pris: 77,06 kr = 1 kg
Förp.pris: 770,56 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 77,06 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-22.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Näringsvärde:

Energi 52kJ/12kcal, Protein 0.8 g, Kolhydrat 2.1 g, Fett 0.1 g, Kostfiber 0.7 g, Tiamin 0.02 mg, Riboflavin 0.02 mg, Niacin 0.2 mg, Vitamin C 9 mg, Kalium 136 mg, Kalcium 17 mg, Fosfor 25 mg, Järn 0.17 mg

Förvaring:

Gurka trivs bäst i svalskåp (inte under -+7º). I kallare temperatur blir den lätt vattnig. Låt förpackad gurka ha kvar sitt plasthölje så att den skyddas mot uttorkning och mekaniska skador. Lägg den annars i plastpåse, eftersom den lätt skrumpnar vid uttorkning.

Varumärke:

Frukt & Grönsaker

Varukategori:

Färska grönsaker

Leverantör:

Grönsakshallen i Aneby AB

Lev art nr:

0712

Bruttovikt:

1 kg/st  10 kg/förp

Liknande produkter
Bananer
Grönsakshallen i Aneby AB
Bananer
610200    Lager: -137

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;