Gillebollar löspack Gille

304875
À-pris: 91,28 kr = 25x30gr
Förp.pris: 730,24 kr = 8*25x30gr
Jmf.pris: 121,71 kr/kg (3,65 kr/st)
Förp. 8*25x30gr
Lager: 12 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Gillebollar. Försvinnande goda med riklig och fyllig chokladsmak samt dekorerade med kokosflingor. Allas favorit!

Taggar:
Ingredienser:

Socker, HAVREGRYN 27%, margarin (vegetabiliskt fett (palm, shea, palmkärna, raps), vatten, salt, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av fettsyror, antioxidationsmedel: citronsyra, arom), kakaoglasyr 9%, (socker, vegetabiliskt fett (palm, palmkärna), fettreducerat kakaopulver 15%, emulgeringsmedel: SOJALECITIN, stabiliseringsmedel: (sorbitantristearat), kokos 6%, sockersirap, arom,fettreducerat kakaopulver 1%, VETEMJÖL, ÄGGPULVER, bakpulver (natriumkarbonater, difosfater, ammoniumkarbonater), majsstärkelse. kan innehålla spår av MJÖLK och MANDEL.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2103 kJ
Energi 504 kcal
Fett 31 g
- Varav mättat fett 18 g
Kolhydrat 49 g
- Varav sockerarter 32 g
Protein 5.2 g
Salt (NACL) 0.53 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Innehåller: Havre
Kan innehålla: Mandel
Kan innehålla: Mjölk
Innehåller: Vete
Innehåller: Ägg

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 21/°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Gille

Konsumentkontakt:

Continental Bakeries North Europe

Besöksadress:

Näckrosvägen 19, 286 72 ÅSLJUNGA

Telefon:

0435-460 320

Hemsida:

www.gille.se

E-post:

info@gille.se

Varukategori:

Bollar

Leverantör:

Continental Bakeries N. Europe AB

Lev art nr:

304875

EAN del förp:

7314710510005

EAN hel förp:

17314710510002

EAN hel pall:

87314710510001

Bruttovikt:

0.77 kg/st  6.16 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.016  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;