Florsocker Dan Sukker

17401
Förp.pris: 320,66 kr
Jmf.pris: 53,44 kr/kg (26,72 kr/pkt)
Förp. 1*12x500g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-06-25.
Köp »
Beskrivning:

Florsockret är finmalt socker för bakning av kakor, desserter och till glasyr och dekoration. En slät och blank glasyr får du genom att blanda florsocker med lite varm mjölk.

Ingredienser:

Ingredienser: Socker, 2% potatisstärkelse.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1700 kJ
Energi 400 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 100 g
- Varav sockerarter 98 g
Protein 0 g
Salt (SALTEQ) 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/10°C
Torrt

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Dan Sukker

Varukategori:

Socker övrigt

Lev art nr:

43200

EAN del förp:

5701259100781

EAN hel förp:

25701259432008

EAN hel pall:

35701259432005

Bruttovikt:

0.5 kg/förp

Volym:

0.009  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;