Fishermans Friend Salmiak sockerfri

5292020
Förp.pris: 382,48 kr
Jmf.pris: 637,47 kr/kg (15,94 kr/st)
Förp. 1*24x25gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
Ingredienser:

sötningsmedel (sorbitol), aromämnen (lakritsextrakt, mentol, lakritsarom, pepparmyntolja), salmiak, klumpförebyggande medel (magnesiumstearat).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1007 kJ
Energi 241 kcal
Fett 1.29 g
varav mättat fett 1.29 g
Kolhydrat 90.82 g
varav sockerarter 0.23 g
varav polyoler 85.85 g
Fiber 0.73 g
Protein 0.63 g
Motsvarande salt 0.004 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Storbritannien

Varumärke:

Fishermans Friend

Varukategori:

Tabletter påse

Lev art nr:

5292020

EAN del förp:

50357116

EAN hel förp:

5000357103640

EAN hel pall:

35000357103641

Bruttovikt:

0.7 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;