Dolce Gusto Zoégas Morgonstund Morning Blend Nescafé

12528940
À-pris: 59,14 kr = 16 st
Förp.pris: 177,41 kr = 3*16 st
Jmf.pris: 3,70 kr/st (410,67 kr/kg)
Förp. 3*16 st
Lager: 6 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

NESCAFÉ® Dolce Gusto by ZOÉGAS Morgonstund är en intensiv och fyllig mörkrost med viss kärvhet och toner av mogna körsbär. Ett fruktigt och kryddigt kaffe från Sydamerika med silkeslen crema som förlänger eftersmaken.

100% Arabicabönor.
Kaffekapslar till NESCAFÉ® Dolce Gusto-maskin.
Hållbart kaffe nu och i framtiden.

Taggar:
Ingredienser:

Rostat och malet kaffe

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration:

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C

Ursprungsland:

Storbritannien

Varumärke:

Nescafé Dolce Gusto

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12528940

EAN del förp:

8445290448743

EAN hel förp:

8445290448736

Bruttovikt:

0.21 kg/st  0.63 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.006  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;