Dolce Gusto Zoégas Espresso Nescafé

12562744
À-pris: 59,14 kr = 16 st
Förp.pris: 177,41 kr = 3*16 st
Jmf.pris: 3,70 kr/st (528,00 kr/kg)
Förp. 3*16 st
Lager: 12 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

ZOÉGAS by NESCAFÉ® Dolce Gusto Espresso är en mörk och kryddig espresso med aromer av hasselnöt och lakrits. Kaffet består av premium Arabica-kaffebönor från Etiopien och Colombia kompletterat med Robusta-bönor från Vietnam.

Kaffekapslar till NESCAFÉ® Dolce Gusto-maskin. Brygg ditt kaffe som en professionell barista, och få en sammetslen crema på toppen – det kan du tack vare våra kaffemaskiners effektiva högtryckssystem (upp till 15 bar). Dessutom bevaras kaffets fräschör i våra vakuumförseglade kapslar, så att du kan njuta av ett fylligt och aromatiskt kaffe varje gång.

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: Rostat och malet kaffe

Näringsvärde:


Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C

Ursprungsland:

Spanien

Varumärke:

Nescafé Dolce Gusto

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12562744

EAN del förp:

8445290870858

EAN hel förp:

8445290870865

Bruttovikt:

0.18 kg/st  0.54 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.006  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;