Dolce Gusto Latte Macchiato Starbucks™ Nescafé

12539250
À-pris: 57,01 kr = 12 st
Förp.pris: 171,02 kr = 3*12 st
Jmf.pris: 4,75 kr/st
Förp. 3*12 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-05 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Starbucks by Nescafé Dolce Gusto Lattè Macchiato, kaffekapslar för Nescafé Dolce Gusto kaffemaskin.

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: HelMJÖLKSpulver (90%), socker (10%). Kan innehålla SOJA.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1789 kJ
Energi 428 kcal
Fett 22.1 g
- Varav mättat fett 12.9 g
Kolhydrat 31.3 g
- Varav sockerarter 27.1 g
Protein 18.7 g
Salt (SALTEQ) 0.5 g
Fiber 9.9 g

Allergiinfo:

Kan innehålla: Sojabönor
Innehåller: Mjölk

Kan innehålla:
Produkten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet.

Förvaring:

Förvaras rent, kallt och torrt.

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Starbucks™ by Nescafé Dolce Gusto

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12539250

EAN del förp:

7613037564587

EAN hel förp:

7613037564570

Bruttovikt:

0.2 kg/st  0.6 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.003  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;