Dolce Gusto Cappuccino Starbucks™ Nescafé

12538734
À-pris: 57,01 kr = 12 st
Förp.pris: 171,02 kr = 3*12 st
Jmf.pris: 4,75 kr/st
Förp. 3*12 st
Lager: 2 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Inspirerad av Starbucks Cappuccino som du älskar, balanserad, tillfredställande och väldigt välbekant, gjord hemma med din Nescafé Dolce Gusto-maskin.

STARBUCKS by NESCAFE DOLCE GUSTO kaffekapslar kan användas i en NESCAFE DOLCE GUSTO kaffemaskin.

År av fokus och expertis har lett till STARBUCKS rostprofiler. Varje kaffeböna kräver en unik balans mellan temperatur och tid för att nå sin individuella arom, syrlighet, fyllighet och smak.

Taggar:
Ingredienser:

HelMJÖLKSpulver (82%), socker (18%). Kan innehålla SOJA.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram
Energi 1749 kJ
Energi 419 kcal
Fett 20.7 g
- Varav mättat fett 12.1 g
Kolhydrat 33.6 g
- Varav sockerarter 30.1 g
Protein 17.2 g
Salt (SALTEQ) 0.45 g
Fiber 10.6 g

Allergiinfo:

Kan innehålla: Sojabönor
Innehåller: Mjölk

Kan innehålla:
Produkten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet.

Förvaring:

Förvaras rent, kallt och torrt.

Varumärke:

Starbucks™ by Nescafé Dolce Gusto

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12538734

EAN del förp:

7613036943659

EAN hel förp:

7613037549225

Bruttovikt:

0.19 kg/st  0.57 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.003  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;