Dolce Gusto Café Au Lait 30-pack Nescafé

12483382
À-pris: 105,73 kr = 30 st
Förp.pris: 317,18 kr = 3*30 st
Jmf.pris: 3,52 kr/st (352,43 kr/kg)
Förp. 3*30 st
Lager: 18 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Prova NESCAFÉ Dolce Gusto Café au Lait, en balanserad kombination av intensivt kaffe och mjuk mjölk, som bäst serveras i en mugg (180 ml). Allt samlat i en kapsel.

Våra duktiga kaffespecialister har kombinerat intensiteten hos Robusta-bönor med mjuk krämig mjölk. Resultatet är en harmonisk och balanserad kopp kaffe med söta toner av kola och rostade undertoner som ger en behaglig rund smak.

Ingredienser:

Ingredienser: HelMJÖLKSpulver (73,7%), snabbkaffe (24%), stabiliseringmedel (kaliumfosfat och natriumcitrat), emulgeringsmedel (SOJAlecitin). (Swedish)

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1670 kJ
Energi 400 kcal
Fett 20 g
- Varav mättat fett 12.5 g
Kolhydrat 29.4 g
- Varav sockerarter 29.1 g
Protein 21.2 g
Salt (SALTEQ) 1.03 g
Fiber 8.2 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C
Förvaras rent, kallt och torrt. (Swedish)

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Nescafé Dolce Gusto

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Kapsel för kapselbryggare

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12483382

EAN del förp:

7613034365774

EAN hel förp:

7613034365781

EAN hel pall:

7613034365798

Bruttovikt:

0.46 kg/st  1.38 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st,  0.009  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;