+ pant 34,00 kr/förp

Cuba Cola Zero glas Spendrups

1334400
Förp.pris: 113,79 kr
Jmf.pris: 17,24 kr/lit (5,69 kr/st)
Förp. 1*20x33cl
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-05.
Köp »
OBS! Glasflaskor. Levereras till företag men privatpersoner måste hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Cuba Cola en svensk läskklassiker sedan 1953, tillika rödbackarnas konung, är tillbaka starkare än någonsin. Nytt uppdaterat recept redo att pigga upp Sverige nu även utan socker!

Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, arom (inkl. koffein*), färgämne E150d, surhetsreglerande medel fosforsyra, sötningsmedel (aspartam** och acesulfam K) och konserveringsmedel natriumbensoat.*Koffeinmängd 9,7 mg/100 ml dryck. **Innehåller en källa till fenylalanin.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2 kJ
Energi 0 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 0 g
varav sockerarter 0 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Cuba Cola

Konsumentkontakt:

Spendrups Bryggeri AB

Postadress:

Box 3006, 143 03 VÅRBY

Besöksadress:

Vårby allé 39, 143 03 VÅRBY

Telefon:

020-78 98 51

Hemsida:

www.spendrups.se

E-post:

konsumentkontakt@spendrups.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad glasflaska

Leverantör:

Spendrups Bryggeri AB

Lev art nr:

1334400

EAN del förp:

7310401049106

EAN hel förp:

7310403049104

Bruttovikt:

13.98 kg/förp

Volym:

0.026  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;