+ pant 20,00 kr/förp

Cuba Cola Zero burk Sleek can Spendrups

1339221
Förp.pris: 130,82 kr
Jmf.pris: 19,82 kr/lit (6,54 kr/st)
Förp. 1*20x33cl
Lager: 6 förp.
Köp »
Beskrivning:

Cuba Cola en svensk läskklassiker sedan 1953, tillika rödbackarnas konung, är tillbaka starkare än någonsin. Nytt uppdaterat recept redo att pigga upp Sverige nu även utan socker!

Taggar:
Läsk   
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, arom (inkl. koffein*), färgämne E150d, surhetsreglerande medel fosforsyra, sötningsmedel (aspartam** och acesulfam K) och konserveringsmedel natriumbensoat.*Koffeinmängd 9,7 mg/100 ml dryck. **Innehåller en källa till fenylalanin.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2 kJ
Energi 0 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 0 g
varav sockerarter 0 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Cuba Cola

Konsumentkontakt:

Spendrups Bryggeri AB

Postadress:

Box 3006, 143 03 VÅRBY

Besöksadress:

Vårby allé 39, 143 03 VÅRBY

Telefon:

020-78 98 51

Hemsida:

www.spendrups.se

E-post:

konsumentkontakt@spendrups.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad burk

Leverantör:

Spendrups Bryggeri AB

Lev art nr:

1339221

EAN del förp:

7310401047003

EAN hel förp:

7310403047001

EAN hel pall:

7310408047006

Bruttovikt:

7.98 kg/förp

Volym:

0.011  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
7Up burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up burk Sleek can
26575    Lager: 16
7Up Zero burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up Zero burk Sleek can
26560    Lager: 18
Battery Energidryck 33 cl burk
Carlsberg Sverige AB
Battery Energidryck 33 cl burk
22045    Lager: 88
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
451413    Lager: 31
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
451214    Lager: 73
Bonaqua Naturell burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Naturell burk Sleek can
451213    Lager: 122
Champis burk Sleek can Spendrups
Spendrups Bryggeri AB
Champis burk Sleek can Spendrups
1308721    Lager: 17

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;