+ pant 20,00 kr/förp

Champis burk Sleek can Spendrups

1308721
Förp.pris: 130,82 kr
Jmf.pris: 19,82 kr/lit (6,54 kr/st)
Förp. 1*20x33cl
Lager: 17 förp.
Köp »
Beskrivning:

Champis föddes 1918 och än idag används samma hemliga recept. Det är endast en person som känner till receptet och det är skaparens sonsonson, Göran Roberts. Någon uppmärksam Champisfantast har kanske sett att Örebro Slott är avbildat på etiketten, och det beror just på att skaparen av receptet var örebroare. Champis innehåller ingredienser från både äpple och druva, något som gör att smaken faktiskt påminner om sprudlande champagne.

Taggar:
Läsk   
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, socker, extrakt av äpple och druva, aromämnen, surhetsreglerande medel citronsyra, konserveringsmedel natriumbensoat, färgämne E150d.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 150 kJ
Energi 40 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 8.7 g
varav sockerarter 8.7 g
Protein 0 g
Natrium 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Spendrups

Konsumentkontakt:

Spendrups Bryggeri AB

Postadress:

Box 3006, 143 03 VÅRBY

Besöksadress:

Vårby allé 39, 143 03 VÅRBY

Telefon:

020-78 98 51

Hemsida:

www.spendrups.se

E-post:

konsumentkontakt@spendrups.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad burk

Leverantör:

Spendrups Bryggeri AB

Lev art nr:

1308721

EAN del förp:

7310401047034

EAN hel förp:

7310403047032

EAN hel pall:

7310408047037

Bruttovikt:

7.98 kg/förp

Volym:

0.011  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
7Up burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up burk Sleek can
26575    Lager: 12
7Up Zero burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up Zero burk Sleek can
26560    Lager: 18
Battery Energidryck 33 cl burk
Carlsberg Sverige AB
Battery Energidryck 33 cl burk
22045    Lager: 88
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
451413    Lager: 29
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
451214    Lager: 71
Bonaqua Naturell burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Naturell burk Sleek can
451213    Lager: 117
Champis Zero burk Sleek can Spendrups
Spendrups Bryggeri AB
Champis Zero burk Sleek can Spendrups
1312721    Lager: 11

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;