Bonamat Urnbryggare Vägg B10 W

4212646110
Förp.pris: 43.875,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-02 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »

Bonamat Urnbryggare B10 W

Bryggare för korgfilter som ska monteras på väggen i utrymmen med vattenanslutning. Brygger stora mängder kaffe i separata behållare. Utrustad med digital display, total- och dagräknare, avkalkningssystem, signal när kaffet är klart, inbyggd timer och hög säkerhet. Levereras med behållare av VHG-typ, bryggenhet(er) och väggkonsol. Vagn ingår inte.

1 bryggpelare och 2 behållare på 10 liter

Översikt
• Brygger snabbt stora mängder färskt bryggkaffe
• Robust och högkvalitativt utseende tack vare ett hölje av rostfritt stål
• Signal när kaffet är klart, total- och dagräknare och inbyggd timer.
• Avkalkningssystem och hög säkerhet
• Kaffet håller jämn kvalitet: Behållarna kontrollerar kaffets kvalitet

Buffertförråd: 20 liter
Kapacitet per timme 60 liter (480 koppar)
Bryggtid: 10 minuter / 10 liter
Mått (bxdxh): 1115x572x781 mm
Vattenanslutning: Ja
Nätanslutning: 400V 3N~ 50/60Hz 6180W


Garanti:

24 månader

Varumärke:

Bonamat Bravilor

Varukategori:

Urnbryggare vägg

Leverantör:

Bonamat Aktiebolag

Lev art nr:

4212646110

EAN hel förp:

871344105785

Bruttovikt:

41.5 kg/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;