Bonamat Urnbryggare Vägg B10 HWW

425901
Förp.pris: 55.000,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-02 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »

Bonamat B 10 HWW urnbryggare vägg med hetvatten passar perfekt för platser där stora mängder kaffe behövs på kort tid. Denna kaffebryggare är utrustad med separat hetvattenkran. Dessa kaffemaskiner vattenanslutes och brygger stora kvantiteter kaffe i behållare. Behållarna kan flyttas för servering lokalt. 1 bryggpelare, separat hetvattenkran och 2 behållare på 10 liter. Vagn ingår inte.

Unika egenskaper:
• Brygger snabbt färskt kaffe i stora mängder
• Robust kvalitet
• Utrustad med ”kaffet klart” signal, dagsräkneverk och timer för bryggstart
• Avkalkningssystem och optimalt skydd
• Alltid hög kvalitet på kaffet: Behållarna kontrollerar kaffekvaliteten

Tillval:
• Även tillgänglig i enkelmodell med en behållare. Dessa modeller kan kompletteras till dubbel eller trippel för ännu större kvantiteter
• B HW-serien finns även för bänkmontering, ett alternativ till väggplacering
• Flera behållare finns att välja på (t.ex. speciella för te, extra isolerade eller med baktapp för självservering
• Finns även i Marin-modell
• Vagnar med tillbehör så att kaffet enkelt kan serveras där det behövs
• Ställning finns som alternativ till bänkplacering
• En speciell tebryggnings-tillsats finns som tillbehör

Tekniska detaljer: B10 HW väggmodell
Kapacitet/timme kaffe: ca. 60 liter
Kapacitet/timme varmvatten: ca. 20 liter
Bryggtid (ca.): 10 min. 10 liter
Nätanslutning 400V: 8380W
Mått (bxdxh) mm: 989x570x840


Garanti:

24 månader

Varumärke:

Bonamat Bravilor

Varukategori:

Urnbryggare vägg

Leverantör:

Bonamat Aktiebolag

Lev art nr:

4219346110

EAN hel förp:

871344105785

Bruttovikt:

41.5 kg/förp

Volym:

0.535  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;