Bonamat Urnbryggare Bord B10 HW R

4216346110
Förp.pris: 47.625,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-23 och den 2024-07-25 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »

Bonamat Urnbryggare B10 HW R

Bryggare för korgfilter med separat hetvattenkran och för utrymmen med vattenanslutning. Brygger stora mängder kaffe i separata behållare. Utrustad med digital display, total- och dagräknare, avkalkningssystem, signal när kaffet är klart, inbyggd timer och hög säkerhet. Levereras med behållare av VHG-typ, bryggenhet(er) och spillbricka.

1 bryggpelare med separat hetvattenkran och 1 behållare på 10 liter (till höger om pelaren). Gör att du enkelt kan sätta ihop exempelvis dubbel eller trippelmaskiner.

Översikt
• Brygger snabbt stora mängder färskt bryggkaffe
• Robust och högkvalitativt utseende tack vare ett hölje av rostfritt stål
• Signal när kaffet är klart, total- och dagräknare och inbyggd timer.
• Avkalkningssystem och hög säkerhet
• Kaffet håller jämn kvalitet: Behållarna kontrollerar kaffets kvalitet

Buffertförråd:
kaffe: 10 liter
vatten: 3,3 liter
Kapacitet per timme
kaffe: 60 liter (480 koppar)
vatten: 20 liter
Bryggtid: 10 minuter / 10 liter
Mått (bxdxh): 645x570x840 mm
Vattenanslutning: Ja
Nätanslutning: 400V 3N~ 50/60Hz 8290W


Garanti:

24 månader

Varumärke:

Bonamat Bravilor

Varukategori:

Urnbryggare bord

Leverantör:

Bonamat Aktiebolag

Lev art nr:

4216346110

Bruttovikt:

41.5 kg/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;