Bonamat Urnbryggare Bord B5 400V

410301
Förp.pris: 41.250,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-31 och den 2024-08-02 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »

Urnbryggare med 1 bryggcentral, 2 behållare á 5 liter, 400V.

Bonamat B5 bord passar perfekt för platser där stora mängder kaffe behövs på kort tid. Dessa maskiner vattenanslutes och brygger stora kvantiteter kaffe i behållare. Behållarna kan flyttas för servering lokalt.

Unika egenskaper:
• Brygger snabbt färskt kaffe i stora mängder
• Robust kvalitet
• Utrustad med ”kaffet klart” signal, dagsräkneverk och timer för bryggstart
• Avkalkningssystem och optimalt skydd
• Alltid hög kvalitet på kaffet: Behållarna kontrollerar kaffekvaliteten

Tillval:
• Även tillgänglig i enkelmodell med en behållare. Dessa modeller kan kompletteras till dubbel eller trippel för ännu större kvantiteter
• B-serien finns även för väggmontering, ett alternativ till bänkplacering
• Flera behållare finns att välja på (t.ex. speciella för te, extra isolerade eller med baktapp för självservering
• Finns även i Marin-modell
• Vagnar med tillbehör så att kaffet enkelt kan serveras där det behövs
• Ställning finns som alternativ till bänkplacering
• En speciell tebryggnings-tillsats finns som tillbehör

Tekniska detaljer B5 bord:
1 bryggcentral, 2 behållare á 5 liter
Vattenanslutning: Ja
Buffertförråd: 10 liter
Kapacitet/timme: ca. 30 liter (240 koppar)
Bryggtid (ca.) 10 min. 5 liter
Nätanslutning 400V: 3130W
Mått (bxdxh) mm: 635x440x799


Garanti:

24 månader

Varumärke:

Bonamat Bravilor

Varukategori:

Urnbryggare bord

Leverantör:

Bonamat Aktiebolag

Lev art nr:

4100146110

Bruttovikt:

37.5 kg/förp

Volym:

0.223  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;