Bonamat Urnbryggare Bord B20 L/R

4321146110
Förp.pris: 47.125,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-23 och den 2024-07-25 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »

Urnbryggare med 1 bryggcentral,
1 behållare till vänster eller höger 20 liter, 400V.


Bonamat B20 bord passar perfekt för platser där stora mängder kaffe behövs på kort tid. Dessa maskiner vattenanslutes och brygger stora kvantiteter kaffe i behållare. Behållarna kan flyttas för servering lokalt.

1 bryggpelare och 1 behållare på 20 liter (till vänster eller till höger om pelaren). Gör att du enkelt kan sätta ihop exempelvis dubbel eller trippelmaskiner.

Unika egenskaper:
• Brygger snabbt färskt kaffe i stora mängder
• Robust kvalitet
• Utrustad med ”kaffet klart” signal, dagsräkneverk och timer för bryggstart
• Avkalkningssystem och optimalt skydd
• Alltid hög kvalitet på kaffet: Behållarna kontrollerar kaffekvaliteten

Tillval:
• Även tillgänglig i enkelmodell med en behållare. Dessa modeller kan kompletteras till dubbel eller trippel för ännu större kvantiteter
• B-serien finns även för väggmontering, ett alternativ till bänkplacering
• Flera behållare finns att välja på (t.ex. speciella för te, extra isolerade eller med baktapp för självservering
• Finns även i Marin-modell
• Vagnar med tillbehör så att kaffet enkelt kan serveras där det behövs
• Ställning finns som alternativ till bänkplacering
• En speciell tebryggnings-tillsats finns som tillbehör

Tekniska detaljer B20 bord:
1 bryggcentral, 1 behållare á 20 liter
Buffertförråd: 20 liter
Kapacitet/timme: ca. 90 liter (720 koppar)
Bryggtid (ca.) 14 min. 20 liter
Nätanslutning 400V: 9120W
Mått (bxdxh) mm: 739x600x947
Vattenslutning: Ja


Garanti:

24 månader

Varumärke:

Bonamat Bravilor

Varukategori:

Urnbryggare bord

Leverantör:

Bonamat Aktiebolag

Lev art nr:

4321146110

Bruttovikt:

75 kg/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;