Bonamat New FreshOne Rostfri Färskbrygg Kaffeautomat

110310
Förp.pris: 35.250,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-02 och den 2024-07-04 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
OBS! Denna produkt levereras endast som Hemleverans med avisering eller kan Hämtas i Aneby p.g.a. produktens storlek.
Taggar:

Bonamat FreshOne Färskbrygg

Lösningen för en kopp gott färskbryggt kaffe med endast en knapptryckning: FreshOne. Utrustad med en stor behållare för malet kaffe och försedd med ett separat utlopp för hett vatten. Tack vare inställningsmöjligheter för styrka och volym, brygger Du en kopp kaffe helt i Din smak.

Serveringsmeny:
Kaffe normal färskbryggt
Kaffe mild färskbryggt
Kaffe stark färskbryggt
Kaffe extra stark färskbryggt
Hetvatten

Unika egenskaper:
• Fem standard lysdiodsfärger och en valfri inställningsbar färg
• Individuella inställningsmöjligheter
• Litet underhåll: automatiskt avkalkningsprogram
• Unikt system för hett vatten: mindre känsligt för kalkbeläggningar
• Avkalkningssignal
• Indikator för full sumpbehållare
• Inskjutbar droppbricka för kannservering
• Total- och dagräknare
• Knapp för kopp, mugg eller (termos)kanna

Tillval:
• Specialdesignat underskåp
• Myntmekanism
• Egen profilering möjlig på begäran

Tekniska detaljer:
Antal behållare och storlek: 1 x 3,6 liter
Kapacitet per timme Färskbryggt: ca 160 kopper
Bryggtid (kopp) Färskbryggt: ca 25 sek.
Tapphöjd kopp: 123 mm
Tapphöjd kanna: 179 mm
Nätanslutning: 230V~ 50/60Hz 2300W
Mått i mm (bxdxh): 335x505x800
Vattenanslutning: Ja


Garanti:

24 månader

Varumärke:

Bonamat Bravilor

Varukategori:

Kaffeautomater färskbrygg

Leverantör:

Bonamat Aktiebolag

Lev art nr:

803711031001

Bruttovikt:

27 kg/förp

Volym:

0.152  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;