Bonamat Esprecious 12 Espresso Kaffeautomat

83515311
Förp.pris: 70.875,00 kr
Förp. 1*1 st
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-01 och den 2024-07-03 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
OBS! Denna produkt levereras endast som Hemleverans med avisering eller kan Hämtas i Aneby p.g.a. produktens storlek.
Beskrivning:

Esprecious 12 har en behållare för kaffebönor och två behållare för instantprodukter. Instantbehållarna kan fyllas med topping och kakao för kaffespecialiteter som cappuccino, café au lait, moccachino och varm choklad.

Taggar:

Egenskaper Esprecious 12
• Användarvänlig: intuitiv pekskärm
• Böna-till-kopp: brygger med färska kaffebönor
• Dubbelt utlopp: serverar två drycker samtidigt
• Professionell kvarn och bryggare: för perfekt malning och kaffeextraktion
• Separata inställningar av temperatur, vatten/kaffeförhållande, etc.
• Service- och underhållsvänlig
• Hög kvalitet i koppen tack vare automatiskt sköljprogram
• Unikt hetvattensystem som minimerar kalkbeläggning vilket resulterar i mindre underhåll
• Separat utlopp för hetvatten för bl.a. te

Tekniska detaljer:
Behållarens storlek: 1x1,4 Kilo / 2x1,3 Liter
Kapacitet per timma:
Espresso 120-150 koppar (2x40cc)
Kaffe (créme) 80-100 koppar (2x125 ml)
Instant 240 koppar (30 liter)
Vattentryck minimum 1 bar
Nätanslutning 230V-50/60Hz 2250 W
Mått: (bxdxh) 330x570x660 mm
Tapphöjd 60-130 mm
Hett vatten 135 mm
Sumpbehållare ca 80 serveringar
Vattenanslutning Ja


Garanti:

24 månader

Varumärke:

Bonamat Bravilor

Varukategori:

Kaffeautomater espresso

Leverantör:

Bonamat Aktiebolag

Lev art nr:

803515031001

Bruttovikt:

20 kg/förp

Volym:

0.124  m3/st

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;