Suketter portion 2 bitar Orkla

177642
À-pris: 159,04 kr = 500x2st
Förp.pris: 1.272,32 kr = 8*500x2st
Jmf.pris: 0,32 kr/port
Förp. 8*500x2st
Lager: 3 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Suketter smakar som socker men är fri från fett och kalorier. Suketter är ett sötningsmedel baserat på Natriumcyklamat och Natriumsackarin. Suketter smakar som socker men är fri från fett, protein och kolhydrater och innehåller dessutom inga kalorier. Löser sig snabbt i både varma och kalla drycker. Praktiskt restauranglösning med 500 st Suketter.

Ingredienser:

Ingredienser: Surhetsreglerande medel (natriumvätekarbonat,natriumcitrat), sötningsmedel(natriumcyklamat, natriumsackarinat), majsstärkelse.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 290 kJ
Energi 70 kcal
Fett 0 g
Kolhydrat 0 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 43 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Suketter

Varukategori:

Sötningsmedel

Lev art nr:

532400

EAN del förp:

7310805324007

EAN hel förp:

7310615324006

EAN hel pall:

7312025324003

Bruttovikt:

0.15 kg/st  1.2 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.016  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;