Sötningsmedel Strö Röd Canderel

175336
À-pris: 49,73 kr = 90 gr
Förp.pris: 596,74 kr = 12*90 gr
Jmf.pris: 552,53 kr/kg
Förp. 12*90 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-30 och den 2024-08-01 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Canderel strö smakar som socker och lämpar sig utmärkt för bakning och matlagning och kan användas både i vanlig ugn och i mikron. Upptäck vår burk på 90 g som är mycket praktisk med två olika strööppningar i locket, för att underlätta att strö Canderel över frukten och filen men även för att mäta upp till bakning och matlagning.

Canderel erbjuder även en refillförpackning på 90 g. Refillförpackingen kan användas för att återfylla burken och för sig själv då den har en praktisk hällpip. Jämfört med socker sparar du 90% av kalorierna varje gång du använder Canderel istället, det vill säga 18 kcal per tesked!

Ingredienser:

Maltodextrin, sötningsmedel aspartam* (1,4%), acesulfam K (0,95%), arom. *Innehåller en källa till fenylalanin. Allergiråd: Inga kända råd vid tillfälle.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1616 kJ
Energi 380 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 94 g
- Varav sockerarter 3 g
Protein 1.4 g
Salt (SALTEQ) 0.01 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/2°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Canderel

Konsumentkontakt:

Haugen-Gruppen AB

Postadress:

Box 185, 601 03 NORRKÖPING

Besöksadress:

Hydraulvägen 12, 616 34 ÅBY

Telefon:

011-36 29 00

Hemsida:

www.haugen-gruppen.se

E-post:

info@haugen-gruppen.se

Varukategori:

Sötningsmedel

Leverantör:

Haugen-Gruppen Sweden AB

Lev art nr:

687593

EAN del förp:

7640110701218

EAN hel förp:

17640110701215

EAN hel pall:

47640110701216

Bruttovikt:

0.56 kg/st  6.72 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.024  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;