Somersby Lemon Spritz Alkoholfri 0,0%

27248
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-05-03.
Köp »
OBS! Glasflaskor. Levereras till företag men privatpersoner måste hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, socker, fermenterad äppeljuicekoncentrat, äppeljuicekoncentrat, surhetsreglerande medel (äppelsyra), naturlig arom, konserveringsmedel (kaliumsorbat), antioxidationsmedel (askorbinsyra), stabiliseringsmedel (akaciagummi), arom (kinin).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 215 kJ
Energi 51 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 12.2 g
varav sockerarter 12.2 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Somersby

Konsumentkontakt:

Konsumentservice, Carlsberg Sverige AB

Postadress:

Box 3040, 169 03 SOLNA

Telefon:

020-78 80 20

Hemsida:

www.carlsbergsverige.se

E-post:

konsumentservice@carlsberg.se

Varukategori:

Cider glasflaska

Leverantör:

Carlsberg Sverige AB

Lev art nr:

27248

EAN del förp:

7310070005601

EAN hel förp:

7310074009667

EAN hel pall:

7310079021459

Bruttovikt:

13.48 kg/förp

Volym:

0.02  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Briska Päroncider Alkoholfri 0,5%
1718111    Lager: 2
Champis glas Spendrups
1300300    Lager: 2
Cola läsk glas Alla Tiders Åbro
19690    Lager: 7
Hallonsoda glas Alla Tiders Åbro
19682    Lager: 2
Hwila Naturell vatten glas Åbro
19223    Lager: 12
LOKA Päron vatten glas Spendrups
1207500    Lager: -8
Vichy vatten glas Spendrups
1202100    Lager: 10

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88