Från Sverige

Snabbitsocker ca 280 bit Dan Sukker

17111
À-pris: 31,14 kr = 1 kg
Förp.pris: 373,63 kr = 12*1 kg
Jmf.pris: 31,14 kr/kg (0,11 kr/st)
Förp. 12*1 kg
Lager: 1086 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Snabbitsocker innehåller sockerbitar med kort smälttid.

Ingredienser:

Ingrediens: Socker.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1700 kJ
Energi 400 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 100 g
- Varav sockerarter 100 g
Protein 0 g
Salt (SALTEQ) 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/10°C
Vid torr förvaring har socker praktiskt taget obegränsad hållbarhet.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dan Sukker

Konsumentkontakt:

Nordic Sugar AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 205 04 Malmö

Telefon:

020-74 02 00

Hemsida:

www.dansukker.se

E-post:

konsumentkontakt@dansukker.se

Varukategori:

Socker bit

Leverantör:

Nordic Sugar AB

Lev art nr:

42020

EAN del förp:

7310340111117

EAN hel förp:

27310340420206

EAN hel pall:

37310340420203

Bruttovikt:

1.05 kg/st  12.6 kg/förp

Volym:

0.001  m3/st,  0.012  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;