Merx Tål Handdisk

Professional Kockkniv 14 cm Exxent

7466014
Lager: 4 förp.
Köp »

Molybdenum Vanadium Stål, Handtag 18/8 R

Exxents Knivserie är en serie exklusiva knivar där du finner nära nog en kniv för varje matlagningsbehov. Knivarna är designade i Sverige och tillverkas av finaste Molybdenum Vanadium rostfritt stål. De härdas i en process som ger extremt skarp egg och en perfekt balans mellan flexibilitet och hårdhet. De är mycket hygieniska och handtagen passar både stora som små händer. Knivarna diskas för hand för att hålla skärpa och finish. Använd gärna keramikbrynen eller finkornig sand när du slipar dem.

Exxent ger idag stjärnglans till såväl proffs inom hotell, restaurang och kockutbildningar som till inspirerade amatörer i hemmaköket.

Mått/storlek: L 14 cm


Varumärke:

Exxent

Varukategori:

Kockkniv

Leverantör:

Merx Team AB

Lev art nr:

66014

EAN hel förp:

7393104660144

Bruttovikt:

0.3 kg/förp

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88