Pringles Original 70 g

4749110
Förp.pris: 253,79 kr
Jmf.pris: 302,13 kr/kg (21,15 kr/st)
Förp. 1*12x70gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-02 och den 2024-07-04 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Pringles Original. Det var här allt började. Den första smaken som kom i den typiska hyperboliska paraboloid-formen (kolla in det på nätet, det är coolt) som staplas perfekt i det unika röret. Så mycket historia – från banbrytande till eftertraktad till oändligt underhållande – det är inte konstigt att vi säger: you don´t just eat ´em!

Ingredienser:

Vakuumtorkad potatis / Tørrede kartofler / Tørkede poteter, vegetabiliska oljor / vegetabilske olier / vegetabilske oljer (solros / solsikke, palm / palme, mais / majs) i varierande proportion / i variabelt mængdeforhold / i varierende proporsjoner, VETEMJÖL/ HVEDEMEL/ HVETEMEL, majsmjöl / majsmel, rismjöl / rismel, maltodextrin, emulgeringsmedel / emulgator (E471), salt, färgämne / farve / farge (annattoextrakt / annattoekstrakter / - norbixin). Kan innehålla / Kan indeholde / Kan inneholde soja / soya.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2227 kJ
Energi 534 kcal
Fett 31 g
- Varav mättat fett 6.6 g
Kolhydrat 56 g
- Varav sockerarter 1.4 g
Protein 5.9 g
Salt (SALTEQ) 1.1 g
Fiber 3.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten
Kan innehålla: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/5°C

Ursprungsland:

Belgien

Varumärke:

Pringles

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Chips

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

49110

EAN del förp:

5053990124961

EAN hel förp:

5053990125241

EAN hel pall:

5053990125562

Bruttovikt:

1.25 kg/förp

Volym:

0.01  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;