Rek. pris 20,00

Popcorn saltade färdigpoppade Estrella

17387
Förp.pris: 166,21 kr
Jmf.pris: 170,47 kr/kg (11,08 kr/st)
Förp. 1*15x65gr
Lager: 3 förp.
Köp »
Beskrivning:

Det givna valet för alla popcornälskare: Estrella Popcorn Salt. Extra fluffiga, färdigpoppade popcorn med balanserad sälta och perfekt tuggmotstånd. Passar alla snackstillfällen året runt, ready to eat och perfekta att dela med kompisen.

Ingredienser:

Majskärnor, solros-/rapsolja, salt. Kan innehålla spår av MJÖLK.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1680 kJ
Energi 400 kcal
Fett 11 g
varav mättat fett 1.3 g
Kolhydrat 57 g
varav sockerarter 0.6 g
Fiber 14 g
Protein 11 g
Motsvarande salt 3.4 g

Tillagningsanvisning:

Ätfärdig

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/10°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Estrella

Varukategori:

Snacks

Lev art nr:

16045

EAN del förp:

7310532160459

EAN hel förp:

7310534160457

EAN hel pall:

7310536160455

Bruttovikt:

1.5 kg/förp

Volym:

0.07  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;