+ pant 20,00 kr/förp

Mountain Dew Citrus Blast burk Sleek can

26558
Förp.pris: 155,23 kr
Jmf.pris: 23,52 kr/lit (7,76 kr/st)
Förp. 1*20x33cl
Lager: 4 förp.
Köp »
Beskrivning:

Mountain Dew är ett av världens största läskvarumärken och är en del av PepsiCos läsksortiment. Citrus Blast är klassikern från 40-talet som har en uppfriskande smak av lemon/lime och passar perfekt under actionfyllda aktiviteter.

Taggar:
Läsk   
Ingredienser:

Ingredienser: Kolsyrat vatten, socker, syra (E330), aromämne (inkl. koffein), antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E202), sötningsmedel (E950, E955), stabiliseringsmedel (E414, E445), färgämne (E160a).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 123 kJ
Energi 29 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 7.1 g
varav sockerarter 7.1 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Mountain Dew

Konsumentkontakt:

Konsumentservice, Carlsberg Sverige AB

Postadress:

Box 3040, 169 03 SOLNA

Telefon:

020-78 80 20

Hemsida:

www.carlsbergsverige.se

E-post:

konsumentservice@carlsberg.se

Varukategori:

Läsk kolsyrad burk

Leverantör:

Carlsberg Sverige AB

Lev art nr:

26558

EAN del förp:

7310070005267

EAN hel förp:

7310074009247

EAN hel pall:

7310079019593

Bruttovikt:

7.16 kg/förp

Volym:

0.01  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
7Up burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up burk Sleek can
26575    Lager: 4
7Up Zero burk Sleek can
Carlsberg Sverige AB
7Up Zero burk Sleek can
26560    Lager: 5
Battery Energidryck 33 cl burk
Carlsberg Sverige AB
Battery Energidryck 33 cl burk
22045    Lager: 22
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Citron Lime burk Sleek can
451413    Lager: 43
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Hallon Lime burk Sleek can
451214    Lager: 89
Bonaqua Naturell burk Sleek can
Coca-Cola Europ. Partners Sv. AB
Bonaqua Naturell burk Sleek can
451213    Lager: 134
Champis burk Sleek can Spendrups
Spendrups Bryggeri AB
Champis burk Sleek can Spendrups
1308721    Lager: 15

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;