Lingonsylt Önos

20880
Förp.pris: 398,50 kr
Jmf.pris: 79,70 kr/kg
Förp. 1*5 kg
Lager: 9 förp.
Köp »
Beskrivning:

Lingonsylt med noga utvalda lingon ger en härligt frisk smak som du kan njuta av. Genom att alltid använda de bästa råvarorna kan vi stolt säga att vi vet hur kvalitet ska smaka. Tillagad i Tollarp i Skåne. 5 kg.

Taggar:
Ingredienser:

Lingon, socker, vatten, förtjockningsmedel (pektin), syra (citronsyra), konserveringsmedel (kaliumsorbat). 100 g sylt innehåller 35 g lingon.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 650 kJ
Energi 150 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 37 g
- Varav sockerarter 36 g
Protein 0 g
Salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C
Förvara öppnad hink kallt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Sylt

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454020880

EAN hel förp:

7310771208806

EAN hel pall:

7310779208808

Bruttovikt:

5.19 kg/förp

Volym:

0.009  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;