Lågkalori Hallonsylt Önos

1321949
À-pris: 116,26 kr = 710 gr
Förp.pris: 697,54 kr = 6*710 gr
Jmf.pris: 163,74 kr/kg
Förp. 6*710 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-05 och den 2024-07-09 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Lågkalori Hallonsylt har inget tillsatt socker och den innehåller därför färre kalorier än vanlig sylt så du kan njuta med gott samvete. Genom att alltid använda de bästa råvarorna kan vi stolt säga att vi vet hur kvalitet ska smaka.

Tillagad i Tollarp i Skåne.

Taggar:
Ingredienser:

Hallon, druvjuice, vatten, hallonjuice, förtjockningsmedel (pektin och fruktkärnmjöl), konserveringsmedel (kaliumsorbat), sötningsmedel (aspartam och acesulfam K), syra (citronsyra) och konsistensmedel (kalciumklorid). Innehåller fenylalaninkälla. 100 g sylt innehåller 45 g hallon.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 160 kJ
Energi 40 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 7.5 g
- Varav sockerarter 6.5 g
Protein 0 g
Salt 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Önos

Konsumentkontakt:

Orkla Foods Sverige AB

Postadress:

241 81 ESLÖV

Besöksadress:

Ellingevägen 14, 241 81 ESLÖV

Telefon:

020-75 00 10

Hemsida:

www.orklafoods.se

E-post:

info@orklafoods.se

Varukategori:

Sylt

Leverantör:

Orkla Foods Sverige AB

Lev art nr:

454021949

EAN del förp:

7310770219490

EAN hel förp:

7310771219499

EAN hel pall:

7310779219491

Bruttovikt:

1.02 kg/st  6.12 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st,  0.048  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;