Kryptoniter Konfekta

229829
Förp.pris: 173,94 kr
Jmf.pris: 144,95 kr/kg (8,70 kr/st)
Förp. 1*20x60gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-30 och den 2024-08-01 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Hårda sura och saltfyllda karameller. Största andelen av Konfektas godis produceras i Sverige. Påsarna görs av polypropen och är återvinningsbara, de sorteras som mjukplast.

Taggar:
Ingredienser:

Socker, glukossirap, surhetsreglerande medel ( citronsyra, äpplesyra), ammoniumklorid, aromer, lakrits, färgämnen: E 120, E153. Allergiråd: Inga kända råd vid tillfälle.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1659 kJ
Energi 395 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 93 g
- Varav sockerarter 93 g
Protein 0.5 g
Salt 2 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Konfekta

Konsumentkontakt:

Haugen-Gruppen AB

Postadress:

Box 185, 601 03 NORRKÖPING

Besöksadress:

Hydraulvägen 12, 616 34 ÅBY

Telefon:

011-36 29 00

Hemsida:

www.haugen-gruppen.se

E-post:

info@haugen-gruppen.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Haugen-Gruppen Sweden AB

Lev art nr:

229829

EAN del förp:

7314660002155

EAN hel förp:

7314661124924

EAN hel pall:

17314669700004

Bruttovikt:

1.36 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;